MURF20020R
Product Categories
KANG DA ELECTRONICS CO.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MURF20020R
Part Number : MURF20020R
Manufacturer : GeneSiC Semiconductor
Lifecycle : New from this manufacturer
Datasheet : MURF20020R.pdf
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : MURF20020R More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Chassis Mount, Through Hole
Packaging : Bulk
Termination : Solder
Reverse Voltage : 200 V
Number of Contacts : 12
Element Configuration : Common Anode
Max Reverse Voltage (DC) : 200 V
Max Operating Temperature : 105 °C
Products Category : Discrete Semiconductor - Diodes - Rectifiers - Arrays
Qty : 881 In Stock
Applications : Wireless infrastructure Electronic point of sale (EPOS) Enterprise projectors
Pitch : 2.54 mm
Orientation : Right Angle
Case/Package : TO-244
Max Surge Current : 800 A
Peak Reverse Current : 25 µA
Reverse Recovery Time : 75 ns
Average Rectified Current : 200 A
Min Operating Temperature : -40 °C